Valstybiniai brandos egzaminai

2014-05-29

Pasiruoškite būsimiems valstybiniams brandos egzaminams kartu su mumis! PEIStest informacinė sistema siūlo galimybę pasitikrinti savo žinias dominančiose srityse, sužinoti savo žinių lygį sprendžiant visas įmanomas anksčiau skelbtas valstybinių brandos egzaminų užduotis. Šiuo metu galite pasirinkti iš keturių sričių – geografijos, istorijos, biologijos bei chemijos.

Daugiau http://valstybinis.lt/brandos

Administratorė

"Patirtinis mokymas (is)" - įspūdžiai po seminaro

2014-05-22

Šiandien Vilniaus rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje įvyko Vilniaus rajono Metodinės tarybos seminaras "Patirtinis mokymas(is)".

Visų dalyvavusių biologijos mokytojų vardu, norėčiau padėkoti biologijos vyresn. mokytojai Jūratei Taučiuvienei ir chemijos vyresn. mokytojai Tatjanai Paškel bei 8 klasės mokiniams už patirtinio mokymo(si) sklaidą, puikiai suplanuotą ir suorganizuotą integruotą biologijos ir chemijos pamoką.
Linkime sėkmės ir jėgų siekiant ieškoti, atrasti, taikyti, dalintis idėjomis su kitais ir skleisti gerąją patirtį tarp kolegų.

 

Pagarbiai, Ana Pavilovič-Jančis

Vilniaus rajono Mokyklų metodinės tarybos seminaras „Patirtinis mokymas(is)“

 2014-05-19

2014 m. gegužės 22 d. Vilniaus r. Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje organizuojamas Vilniaus rajono Mokyklų metodinės tarybos seminaras  „Patirtinis mokymas(is)“.
Kviečiame dalyvauti mokyklų metodinės tarybos narius, anglų kalbos, lietuvių kalbos, rusų kalbos, technologijų, informacinių technologijų, matematikos, istorijos, kūno kultūros, etikos, biologijos ir chemijos mokytojus, specialiuosius pedagogus ir logopedus.


Registracija elektroniniu paštu marijampolio@gmail.com iki gegužės 19 d.

Su seminaro darbotvarke galite susipažinti čia

„Samsung“ pristatė didelio masto nemokamą mokymų programą mokytojams

2014-05-01

Šiandien „Samsung Electronics Baltics“ kartu su partnere „Renkuosi mokyti!“ pristatė mokytojų skaitmeninių gebėjimų gerinimo programą „Samsung Mokykla ateičiai“. Šia programa siekiama kurti motyvuojančią ir kūrybiškumą skatinančią mokymosi aplinką Lietuvos mokyklose.

Daugiau rasite čia

Moksleivių sukurtas užsklandas apie atliekų rūšiavimą galės atsisiųsti visi norintieji

2014-05-01

 

Visi norintieji atsisiųsti originalias užsklandas savo kompiuterių ekranams galės pasinaudoti geriausiais moksleivių užsklandos konkurso „Aš rūšiuoju elektroniką! O tu?” darbais.
 
Šį konkursą inicijavo Aplinkos ministerija ir Elektronikos platintojų asociacija (EPA). Dabar yra pratęstas terminas pateikti darbus konkursui – ekrano užsklandas aplinkosaugos tema skaitmeniniu formatu moksleiviai gali siųsti elektroniniu paštu konkursai@epa.lt iki gegužės 25 dienos.

Elektronikos platintojų asociacija EPA, vykdydama projektą „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ skelbia kompiuterio darbastalio užsklandos konkursą moksleiviams. Tai nauja galimybė moksleiviams parodyti savo kūrybingumą!

Konkurso tematika - atsakingas rūšiavimas, ekologinio sąmoningumo didinimas, karas prieš elektronikos atliekas.

Už įdėtas pastangas geriausių užsklandų nugalėtojai bus apdovanoti Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerijoje. Vertinant darbus ir teikiant prizus bus skiriamos dvi konkurso dalyvių grupės: 5-8 ir 9-12 klasių moksleiviai.

Visa informacija, susijusi su užsklandos konkursu, bus skelbiama EPA interneto puslapyje www.epa.lt ir Facebook tinklalapyje https://www.facebook.com/asociacija.epa".

Konkurso nuostatos https://www.facebook.com/notes/elektronikos-platintojų-asociacija/kompiuterio-ekrano-užsklandos-konkursas-moksleiviams-aš-rūšiuoju-elektroniką-o-t/1459346050966771

Užsuk, išbandyk, pasidalink

2014-04-18

Nori geriau pasiruošti egzaminams, išmokti groti gitara ar patobulinti piešimo įgūdžius? Apsilankyk www.NoriuIšmokti.lt! Tai unikalus portalas, skirtas ieškantiems mokymo paslaugų ir jas teikiantiesiems. Jūsų patogumui tinklalapyje įdiegta detali paieška pagal kategoriją, dalyko pavadinimą, miestą, pašto kodą ir kitus kriterijus. Pasinaudoję greitąja paieška (www.noriuismokti.lt/paieska), per kelias akimirkas galėsite rasti dominančio dalyko korepetitorių, kalbų, instrumento mokytoją ar būrelio vadovą.

 

"Noriu išmokti" komanda

Vilniaus miesto ir rajono mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI" nugalėtojai rungėsi II konkurso etape

2014-04-09

Kovo 25 dieną Vilniaus miesto ir rajono mokinių, mokytojų ir sveikatos specialistų konkurso I etapo nugalėtojai: Simono Daukanto progimnazijos; Jono Pauliaus II progimnazijos; Radvilų gimnazijos, Vilniaus rajono Kalvelių „AUŠROS" bei S.Moniuškos gimnazijų, Rudaminos F. Ruščico gimnazijos, Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos komandos dalyvavo Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje vykusiame konkurso „Sveikuolių sveikuoliai" II etape. Visos komandos buvo puikiai nusiteikusios ir ryžtingai siekė pergalės.

Renginys buvo puikiai suplanuotas – kol vienos amžiaus grupės mokiniai rungėsi tarpusavyje, kitų mokyklų atstovai dalyvavo Rokiškio krašto muziejaus edukacinėje programoje „Sūrio kelias" ir apžiūrėjo Rokiškio dvaro ekspozicijas. „Sveikuolių sveikuoliai“  tradiciškai prasidėjo komandų prisistatymais, kurie buvo vienas už kitą įspūdingesni. Po jų dalyviai atliko teorines ir praktines užduotis, kurios reikalavo tikrai daug žinių ir gebėjimų. Sportinėje dalyje komandos varžėsi judriosiose estafetėse. Į pateiktus klausimus atsakinėjo ir komandoms taškus pelnė vaikus atlydėję pedagogai bei sveikatos specialistai. Šiais mokslo metais Vilniaus rajoną atstovavusioms komandos nepasisekė užimti prizinių vietų, bet mokiniai liko patenkinti pasiekimais ir pilni pasirįžimo kitais metais vėl dalyvauti sveikuoliuose. Nuoširdžiai dėkojame konkurso organizatoriams už organizuotumą, operatyvumą ir gerai praleistą laiką.

 

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos biologijos mokytoja Jūratė Taučiuvienė

Mobilioji mokslinė laboratorija (MoMoLab) mokykloje

2014-04-08

„Nėra sparnų – pagelbės ratai!”

 

JAU GALITE Į SAVO MOKYKLĄ PASIKVIESTI MOBILIĄJĄ MOKSLINĘ LABORATORIJĄ!

 

MoMoLab‘os vizito į mokyklą tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų.

MoMoLab‘os vizitas į mokyklą – tai 2–3 dienų trukmės programa 7–11 klasių mokiniams, kurios metu jie:

 • patys darys mokslinius tyrimus kartu su mokslininkais;
 • klausys paskaitų apie naujausius mokslo atradimus;
 • pamatys mokslinių eksperimentų demonstracijas.

Moksliniams tyrimams skirta įranga (įrangos sąrašą rasite paspaudę laboratorijos pavadinimą):

 

MoMoLab‘os vizitui į mokyklą reikia, kad:

 • mokykloje (galima kooperuotis ir kelioms mokykloms) būtų ne mažiau kaip 15 mokinių, norinčių tyrinėti ir įsipareigojančių iki galo atlikti pradėtus mokslinius darbus;
 • mokykloje būtų mokytojas, kuris koordinuos ir bus atsakingas už visas veiklas iki, per ir po vizito;
 • mokyklos direktorius garantuotų, jog vizitui bus sudarytos reikiamos sąlygos, o atrinktiems mokiniams leista dirbti mokslinį darbą pamokų metu ir po jų.

 

Registracijos tvarka:

 1. už vizitą atsakingas mokytojas, įsitikinęs, kad mokykloje yra visos techninės sąlygas (jų aprašą rasite čia) vizitui vykti, užpildo prašymą portale www.jaunasis-tyrejas.lt (prašymo anketa yra čia);

 2. užpildžius anketą el. paštu busiu.mokslininkas@jaunasis-tyrejas.lt prašom atsiųsti nuskenuotą mokyklos direktoriaus pasirašytą garantinį raštą, kad vizitui bus sudarytos reikiamos sąlygos, o atrinktiems mokiniams bus leista dirbti mokslinį darbą pamokų metu ir po jų (garantinio rašto forma yra čia);

 3. ne vėliau kaip per vieną savaitę nuo prašymo užpildymo kiekvienas iš jame nurodytų mokinių iš savo asmeninio el. pašto adresu busiu.mokslininkas@jaunasis-tyrejas.lt atsiunčia:

 • savo vardą, pavardę, klasę ir mokyklos pavadinimą, telefono numerį;
 • ką labiausiai norėtų patyrinėti ir ką tikisi atrasti (gali būti ir keli norai);
 • aprašymą, kaip mokinio nuomone, būtų galima ištirti tai, kas jį domina.

PASTABA: vieną mokslinį tyrimą gali daryti tik vienas mokinys. Mokslinio tyrimo trukmė – 2–3 dienos.

 

Mokslininkai prieš MoMoLab vizitą su mokiniais susisieks el. paštu ir padės sukonkretinti tyrimų temas bei parinkti prietaisus, todėl nepamirškite tikrinti savo el. pašto!

 

PRAŠYMO ANKETA (jei sėkmingai užsiregistravote, naujame naršyklės lange išvysite tai patvirtinantį sakinį, tokią pačią informaciją gausite ir anketoje nurodytu el. pašto adresu)

 

Kilus klausimų ar neaiškumų rašykite el. paštu: busiu.mokslininkas@jaunasis-tyrejas.lt arba skambinkite tel. + 370 5 230 0663.

 

Informacijos šaltinis www.jaunasis-tyrejas.lt

 

 

VERKIŲ ATSINAUJINANČIOS ENERGETIKOS EKSPOZICIJA

 

 2014-04-03

Šį  pavasarį pradėjo veikti atkurta Verkių atsinaujinančios energetikos ekspozicija. Ji įsikūrusi  viename iš Verkių dvaro pastatų – mažojoje oranžerijoje. Čia galima ne tik sužinoti alternatyviosios energetikos naujienas, susipažinti su  visomis jos rūšimis – saulės, vėjo, biomasės, hidro, vandenilio ir geotermine energetika. Galima ir eksperimentuoti  su  veikiančiais jėgainių modeliais, dalyvauti viktorinoje ir laimėti prizų.

Ekspozicijos gidai – Ekoralio nugalėtojas, VGTU doktorantas Artūras Žukas ir TV ekologinės laidos „Pradėk nuo savęs“ vedėja Dalia Juočerytė

Ekspozicija veikia priklausomai nuo  užsiregistravusių ekskursijų  laiko. Registracija tinklalapyje www.pradeknuosaves.lt , info@ateitiesenergija.lt arba tel. 8 699 59608 .

 

Ekspozicijos  adresas Žaliųjų ežerų 51, Vilnius (Verkių parkas, pastatas prie parko vartų)

2014-03-13

   Naujas, nemokamas, analogų neturintis elektroninis konkursas, skirtas 9-12 klasių moksleiviams. Naujas formatas jungia penkis mokslus: fiziką, matematiką, informatiką, biologiją, chemiją.
   Konkursas nereikalauja olimpiadinių žinių, tačiau orientuojasi į bendrąjį išprusimą.

 

Daugiau informacijos rasite adresu  http://ismaniojidiena.lt/

„Prieš patyčias mokykloje: ką gali padaryti mokytojai?“

2014-02-07

Daugiaus skaitykite čia

Kvietimas kurti vaizdo pamokas

2014-01-30

Daugiaus skaitykite čia

Konkursas mokykloms „inGenious“

2014-01-24

 
 

Ar esi smalsus ir novatoriškas mokytojas? Pasidalink savo mintimis su mumis ir junkis prie konkurso mokykloms inGenious.

Gamtos mokslų, technologijų, ir matematikos srities europinė platforma inGenious, ieško įvairių disciplinų mokytojų  iš Europos Sąjungos, Makedonijos Respublikos, Šveicarijos ir Turkijos, kad galėtų apdovanoti už naudingą veiklą.

Jūs dar turite visą mėnesį laiko, kad galėtumėte sudalyvauti konkurse pristatydami veiklą, kurią taikote savo klasėje, norėdami padėti mokiniams geriau suprasti, kokį svarbų vaidmenį gamtos mokslai, technologijos ir matematika užima mūsų gyvenime ir kokias karjeros galimybes jie galėtų atverti.

Nėra jokių kūrybiškumo apribojimų, jūsų veikla gali būti labai įvairi (pavyzdžiui, pasikviečiant žymų žmogų į mokyklą, aplankant įvairias įmones, rengiant debatus ir pan.).

Papasakok mums apie savo veiklą ir kodėl kolegoms iš visos Europos galėtų būti naudinga taikyti tai savo pamokose ir būk apdovanotas – būsi pakviestas į Europos apdovanojimų ceremoniją Briuselyje ir į gamtos mokslų darbo grupę.

Kaip dalyvauti?

Apsilankyk konkurso inGenious tinklalapyje ir spustelk „My entries“ tam, kad patektum į privačią erdvę, kurioje galėsi koreguoti savo įrašus ir gauti naujausią informaciją. Jūsų įrašai bus publikuoti „Įrašų galerijoje“, kurioje visi besilankantieji galės vertinti konkurso dalyvių pateiktis.

Jeigu ieškai idėjų, apsilankyk čia.

Tikimės, kad jūsų veiklos papildys inGenious išteklius ir bus įkvėpimas jūsų kolegoms iš visos Europos.

Daugiau informacijos rasite čia.

 

Dėkojame biologijos mokytojai metodininkei Kristinai Voitechovič už suteiktą konsultaciją 11-12 kl. mokiniams biologijos egzamino metodikos klausimais. Būsimiems abiturientams linkime sėkmės!

 

Biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių dėmesiui

2013-12-15

Sausio 21 d. Vilniaus r. savivaldybėje įvyks 2 biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių užsiėmimas biologijos egzamino užduočių metodikos klausimais.

Antrąjį užsiėmimą ves Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokytoja metodininkė Kristina Voitechovič.

Registracija į antrąjį užsiėmimą vyks iki sausio 17 d. el. adresu: kristincik@gmail.com

Dalyviams turėti su savimi 2010 m. ir 2011 m. biologijos egzamino užduotis. Jas rasite www.nec.lt

Akimirkos ir įspūdžiai po biologijos olimpiados

2014-01-20

Kasmet, įpusėjus mokslo metams, prasideda mokinių olimpiadų maratonas. Tai puiki galimybė mokiniams išbandyti jėgas, o mokytojams – įsivertinti savo darbą. Olimpiados skirtos gabiesiems, kurie neapsiriboja vien tuo, ką perskaitė vadovėlyje ar išgirdo per pamoką, o visais įmanomais būdais stengiasi gilintis į dominančią sritį ir siekia sužinoti kuo daugiau. Darbas su gabiais vaikais reikalauja didelių pastangų, neretai mokytojai su tokiais vaikais dirba papildomai, po pamokų, aukodami savo laisvalaikį.

2014-01-17 d. Vilniaus rajono Rudaminos ,,Ryto” gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių 47-oji rajoninės biologijos olimpiados II etapas. Joje dalyvavo 58 rajono mokiniai.  Saulėtas rytas ir  mokyklos bendruomenės nariai svetingai ir gerai nusiteikę sutiko atvykusius į gimnaziją. Aktų salėje mokinius ir juos lydėjusius mokytojus sveikino Vilniaus rajono Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Sofija Ryžova, gimnazijos direktorius RamūnasManiuška, mokinių šokių grupė ir berniukų choras.Po bendros informacijos mokiniaibuvo palydėti į klases, kuriose sprendė užduotis, tuo tarpu aktų salėje mokytojai turėjo galimybę susipažinti su Rudaminos ,,Ryto” gimnazijos istorija, vykdomais projektais pamokų metu ir popamokiniais renginiais.  Po renginio mokytojai apžiūrėjo biologijos kabinetą, o prie puodelio arbatos aptarė švietimo naujoves ir kitus svarbius dalykinius klausimus.

Jolanda Repečkienė,

Vilniaus r. Rudaminos „Ryto‘‘ gimnazijos

biologijos mokytoja metodininkė

 

Dėkojame biologijos mokytojai metodininkei Alinai Kodikienei už suteiktą konsultaciją 11-12 kl. mokiniams biologijos egzamino metodikos klausimais. Būsimiems abiturientams linkime sėkmės!

 

Biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių dėmesiui

2013-11-18

 

Primename, kad gruodžio 4 d. Vilniaus r. savivaldybėje įvyks pirmasis biologijos mokytojų ir 11-12 kl. mokinių užsiėmimas biologijos egzamino užduočių metodikos klausimais.

Užiėmimo darbotvarkė:

2013 m. biologijos egzamino užduočių analizė ir jų palyginimas su 2012 m. ir ankstesnių metų egzamino užduotimis;

Pokyčių ir naujovių aptarimas.

Registracija į pirmąjį užsiėmimą vyks iki lapkričio 30 d. el. adresu: akodikiene@yahoo.com

2013-10-17

Atsižvelgiant į Vilniaus r. Švietimo skyriaus veiklos prioritetus, rajono abiturientų biologijos brandos egzaminų rezultatus bei tyrimo „Vilniaus r. gimnazijų ir vidurinių mokyklų absolventų, laikiusių biologijos brandos egzaminą 2010 – 2013 m. tolimesnė sėkmė“ išvadas, šiais mokslo metais metodinio būrelio narių iniciatyva bus organizuojami 3 pagalbos mokiniui užsiėmimai, kurių metu mokytojos metodininkės – biologijos brandos egzamino vertintojos 11 – 12 kl. mokinius instruktuos egzaminų užduočių metodikos klausimais ir mokys teisingai analizuoti bei spręsti ankstesnių metų biologijos brandos egzaminų užduotis.

    Užsiėmimai vyks gruodžio, sausio ir kovo mėn. Vilniaus r. savivaldybėje.

   Pirmasis užsiėmimas gruodžio 4 d. 13 val. Jį ves Nemenčinės Gedimino gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Alina Kodikienė. Antrąjį užsiėmimą organizuos Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokytoja metodininkė Kristina Voitechovič, trečiąjį – Paberžės „Verdenės“ vidurinės mokyklos mokytoja metodininkė Regina Stankevičienė.

   Į pirmąjį užsiėmimą registruotis adresu: akodikiene@yahoo.com iki lapkričio 30 d.

   Kviečiame aktyviai dalyvauti.

Tarptautinių tyrimų TIMSS 2011 ir PIRLS 2011 užduočių pavyzdžių leidiniai

2013-12-06

 
 

Pranešame, kad jau galite susipažinti ir naudotis 2011 m. tarptautinių tyrimų TIMSS ir PIRLS atvirų užduočių leidiniais: „PIRLS 2011 skaitymo gebėjimus tikrinančių užduočių pavyzdžiai. 4 klasė“, „2011 m. tyrimo TIMSS 4 klasės gamtos mokslų užduočių pavyzdžiai“, „2011 m. tyrimo TIMSS 4 klasės matematikos uždavinių pavyzdžiai“, „2011 m. tyrimo TIMSS 8 klasės gamtos mokslų užduočių pavyzdžiai“, „2011 m. tyrimo TIMSS 8 klasės matematikos uždavinių pavyzdžiai“.

Šiuose leidiniuose rasite užduotis, jų vertinimo instrukcijas ir įvairią statistinę informaciją apie tai, kaip Lietuvos bei kitų šalių mokiniams sekėsi atlikti leidiniuose pateiktas užduotis. Kartu su tyrimo TIMSS leidiniais rasite ir sąsiuvinius su šešiais atskleistais TIMSS testo užduočių blokais, kuriuose užduotys sugrupuotos taip, kaip 2011 m. tyrimo TIMSS testavimo metu. Šį sąsiuvinį lengva kopijuoti bei kitaip naudoti Jūsų reikmėms.

 

Eko mokykla

 2013-10-15

Eko mokykla - tai nacionalinis projektas, kuri organizuoja Socialinių mokslų kolegija.

Projekto tikslas - skatinti atsakingą Lietuvos jaunosios kartos požiūrį į gamtos išteklių saugojimą ir didinti jaunimo aplinkosauginį aktyvumą.

Eko mokyklos viena iš projekto dalių - APLINKOSAUGINĖ INICIATYVA, kurioje spalio 8 d. išbandė save 330 mokinių iš keturiolikos Vilniaus r. mokyklų.

I dalis. 2 VAL. EKOLOGIJOS SEMINARAS

· Efektyvus energijos naudojimas ir taupymas;

· Vandens taršos mažinimas, vandens resursų teisingas naudojimas;

· Atliekų mažinimas ir rūšiavimas;

· Antrinio atliekų panaudojimo galimybės;

· Pasaulinė klimato kaita ir kaip to išvengti;

· Aplinkai palankaus gyvenimo būdo propagavimas, jo nauda, poveikis šalies vystimuisi.

II dalis. 3 VAL. APLINKOSAUGINĖ INICIATYVA VILNIAUS R. tam tikruose, su Vilniaus r. savivaldybe, suderintuose taškuose (pvz. tvarkiame Dūkštų ąžuolyną)

Organizatoriai pasirūpino transportu ir reikalingomis priemonėmis, kad akcija pavyktų, taip pat buvome pavaišinti šilta arbata ir užkandžiais.

Mokinių ir mokytojų vardu dėkojame organizatoriams už gerai praleistą laiką.

                                                                                                              

Regina Komar

                                                         Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos

                                                          biologijos mokytoja metodininkė